ترجمه به زبان :
  -  Fri 25 Apr 2014-  جمعه 05 ارديبهشت 1393

تماس با ما | تبادل لینک |

RSS


تعداد بازدید : 2853

ژیمناستیک


ژیمناستیک

پرش از خرک
خم شدن، دویدن، کشش بدن به عنوان موقعیت‌ها مختلف بدن در این رشته معرفی شده‌است. امتیاز به نحوه اجرا و میزان پیچیدگی و سختی حرکت داده می‌شود. زن ژیمناستیک‌کار براساس میزان پرواز او از تخته پرش و نحوه فرود او و عدم برداشتن قدم اضافه بعد از فرود بر روی زمین امتیاز می‌گیرد.

پارالل بانوان
این رشته از ژیمناستیک زنان مورد استقبال بسیاری از تماشچیان می‌باشد. در این رشته حرکات وقدرت قسمت بالای بدن ژیمناست به نمایش گذاشته می‌شود. میزان زمان بندی و شدت نزدیک شدن در این رشته مهم است. نحوه امتیاز دهی بر میزان ادامه دادن حرکت بدون توقف و وقفه می‌باشد.

چوب موازنه
زن ژیمناست باید قدرت تعادل و استقامت خود رابر روی میله‌ای که تنها ۴ اینچ پهنا دارد نمایش دهد.

حرکات زمینی
این حرکات یک حفای تصویری می‌باشد. که شامل ترکیبی از حرکات رقص و آهنگ می‌باشد. از ویژگیهای حرکات زمینی می‌توان استفاده بهینه و مختلف از حداکثر فضای زمین و سطح پیچیدگی حرکات انجام شده بر روی زمین نام برد. شخصیت یک فرد ژیمناست در این حرکات نمایش داده می‌شود. که کنترل کلی بدن را به نمایش می‌گذارد.
هیچ نمی‌تواند در مورد ژیمناستیک صحبت ند ولی برخی از زنان ژیمناست بزرگ مطرح که جهان را با حرکات ویژه و منظم خود تحت تأثیر قرار دادند را متذکر شود. در سن ۱۳ سالگی خانم نادیا کومانچی به عنوان جوانترین ژیمناست زن در بازی‌های قهرمانی اروپا شرکت کرد. با استفاده از حمایت‌ها و تعلیم خانم بلا کروکی، نادیا توانست در سن ۹ سالگی در مسابقات نوجوان رومانی مقام بیاورد. او در سال ۱۹۷۶ در بازیهای المپیک مونترال همه را تحت تأثیر خود قرار داد بعد از انجام مسابقت مختلف، او از شرکت در مسابقات بودایست در سال ۱۹۸۹ خود داری کرد و برای یک زندگی آزاد به نیویورک رفت.
اوگداکاربوت: او توانست قلب کلید تماشاچیان را نه تنها با حرکات زیبای خود بلکه با لبخند پیروزمندانه خود بدست آورد. او را می‌توان مسئول تبدیل کردن ژیمناستیک به عنوان ورزشی برای دختران جوان دانست. بدن او کاملاً انعطاف‌پذیر بوده و با انجام بالانس پشتی بر روی میله‌های ارتفاع و خم شدن به عقب بر روی میله تعدل همه را متحیر خود می‌ساخت. او از آهنگ به خوبی در حرکات زمینی خود استفاده می‌کرد و با آن هماهنگ بود.
ماریا لو روتون (به انگلیسی: Mary lou Rotton) به عنوان پری کوچک در بازی های ژیمناستیک ۱۹۸۴ شناخته شد. شکل و حالت ماهیه‌ای و ورزشی بدن او یک حالت نرم و انعطاف‌پذیر برای بدن یک زن ژیمناست را داشت. او برنده مدال طلا در سال ۱۹۸۴ بود او از مسابقات فعال بازنشسته شد و درکارهای تبلیغاتی مشغول به کار شد. او کسی بود که برای اولین بار مدال طلا را برای آمریکا در مسابقات جهانی بدست آورد.
شانین ملیر (به انگلیسی: Shannin miller) احتمالاً به عنوان یکی از آراسته‌ترین و شاخص‌ترین ژیمناستیک کارهای آمریکایی در مسابقات ژیمناستیک معرفی شد. او توجه همه را در المپیک ۱۹۹۲ بارسلون به خود جلب کرد.
او یکی از اعضای تیم مخصوصی که در المپیک ۱۹۹۶ شرکت کردند بود.زنان برتر در ژیمناستیک ۲۰۰۳ خانم ها داریا کالومن اسکایا (به انگلیسی: Darya Kalomen skaya)، داریا گوبا (به انگلیسی: Darya Zgoba)، آنا پاووکا {انگلیسی|Anna Pavoka}} می‌باشند.

مردان
ژیمناستیک مردان نیاز به مهارت ویژه و دقت بسیار بالایی دارد.

حرکات زمینی
کل زمین و فضای موجود در این رشته برای انجام حرکات زمینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. سالتوس‌های مختلف. حرکات چرخشی و پیچشی و فرودهای متعدد به عنوان موارد امتیاز آور در رشته می‌باشند.

خرک حلقه
این رشته یکی از دشوارترین بخش حرکات دسته و جا به جایی دشت‌ها به همراه حرکات پیچیده بدن بر روی خرک می‌باشد. این موقعیت به ژیمناستیک این امکان را می‌دهد که بطور فوق العاده‌ای از یک پرتاب به چرخش دیگر بدن خود را موج دهد.

دارحلقه
این حلقه‌ها باید به طور کامل ثابت و تحت کنترل باشند. شخص ژیمناست باید به طور کامل ثابت و موفقیت بدن خود را برای نمایش حرکات زیبا در این حلقه‌ها حفظ کند.

 


پرش از خرک
ارتفاع و کل مسافت طی شده و شتاب مرد ژیمناست به طور کلی موارد مورد امتیاز و مطرح در این رشته می‌باشد. شخص ورزشکار به محل پرش با حرکت مانوری آکروباتیک در هوا انجام می‌دهد و یک فرود ثابت و تعادلی باعث ایجاد جلوه در حرکت او می‌شود.


بارفیکس
این میله‌های افقی و یا میله ارتفاع به عنوان یک رشته مهم برای نمایش میزان جرات و مهارت شخص ژیمناست مرد به حساب می‌آید. شاخص‌ترین ژیمناست‌های مرد در مسابقات ۲۰۰۳ افراد ی از قبیل Alex bandorenici، sergi khorkhirdion، George greenicov می‌باشند.


در المپیک
اولین مسابقات بین‌المللی بعد از المپیک ۱۸۹۶ در شهر آنتورپ بلزیک برگزار شد. ژیمناستهایی از کشور بلژیک، فرانسه، لوکامبورگ و هلند در این مسابقات شرکت کردند. او.لین مسابقات تیمی مردان در المپیک ۱۹۰۴ در سن لویس برگزار شد. از آن زمان تا کنون رشته‌های مختلف در مسبقات جهانی ژیمناستیک اضافه شده‌است. مسابقات قهرمانی ژیمناستیک درسال ۲۰۰۳ در کالیفورنیا با شرکت ۱۶ تا ۲۴ تیم برگزار شد. در قسمت تیمی مردان چنین رتبه اول را بدست آورد و در قسمت زنان به مقام اول رسید.


در آمریکا
این یک هیئت حاکمه برای ژیمناستیک ملی در آمریکا می‌باشد. کمیته بین‌المللی المپیک و فدراسیون بین‌المللی ژیمناستیک این امتیاز رابه آمریکا اعطا کرده‌اند این هیئت وظیفه کنترل و نظارت کلیه فعالیتهای مربوط به ژیمناستیک را در داخل آمریکا بر عهده دارد و ورزشکاران را برای مسابقات جهانی تربیت کرده و تمرین می‌دهد ژیمناستیک آمریکا دارای ۱۳۰۰۰ نفر متخصص و معلم می‌باشد. ورزشکاران تحت یک دوره انتخاباتی قرار می‌گیرند و بعد از آن ورزشکاران منتخب وارد المپیک می‌شوند.این ژیمناستیک‌ها از قستهای مختلف کشور برای شرکت در مسابقات جهانی المپیک برگزیده می‌شوند.تاریخچه ورزش ژیمناستیک ژیمناستیک به عنوان یک ورزش فعال دارای سابقه‌ای در حدود ۲۰۰۰ سال می‌باشد ولی به عنوان یک ورزش رقابتی دارای عمری در حدود ۱۰۰ سال می‌باشد. مسابقات فردی و کلی توسط باشگاهها و کلاب‌های گوناگون مانند solcols Turveveins برگزار شده‌است درحالی که این ورزش دارای رشد آهسته‌ای در محیط تولید کلوب در محیط Turvevens solcos دارای رشد سریع بود. در دهه هزار ۸۳۰ ورزش ژیمناستیک به آمریکا معرفی شد و سیستم مدرسه ژیمناستیک توسط مهاجران از قبیل frang , lchaales, follel, chorles,beik تأسیس گردید.
در سال ۱۸۸۰ (میلادی) یک فدراسیون بین‌المللی ژیمناسیک تأسیس شد که بعداً به نام هیئت فدراسیون زیمناستیک اروپا تغییر یافت. این سازمان پیشقدم در مسابقات بین‌المللی بود. اتحادیه ورزشکاران غیر حرفه‌ای در سال ۱۸۸۳ در آمریکا تأسیس گردید. این سازمان مسئولیت کنترل و مراقبت از ژیمناستیک کاران را در آمریکا بر عهده داشت. رقابت‌ها و مسابقات گوناگون توسط کلوپ‌ها و سازمان‌ها برگزار شدند و در دهه ۱۸۸۰ این مسابقات بسیار شدت گرفتند.


ژیمناستیک موزون
این نوع ژیمناستیک ریشه خود را در بخش ژیمناستیک مدرن ایجاد کرده‌است و تحت تأثیر سیستم آزاد سوئدی قرار گرفته‌است. ژیمناستیک آشتیک نشان یک سری از احساسات و عواطف همراه با حرکات بدن می‌باشد. حرکات متناسب اولین بار توسط Emil dalkroz از سوئیس به عنوان تمرینات بدنی برای رقاص‌ها و نوازندگان برای بهبود دامنه حرکات بدنی آنها معرفی شد و همچنین باعث انعطاف عضلات و وضعیت ایستادن مناسب می‌شد. ژیمناستیک موزون نیز تحت تأثیر عناصر رقص از فنلاند قرار گرفت. ژیمناستیک موزون بر اساس عناصر مختلفی از قبیل اجرا، اصول، نرمی حرکات و انجام حرکات در خ ط و همچنین حالات چهره و حرکات بدن ارزشیابی می‌شود.
آکروباتیست‌های قوی باعث کاهش امتیاز ژیمناست‌های شرکت کننده می‌شو ند. حرکات ژیمناستیک موزون برروی یک فرش ۴۱ fee + ۴۱ انجام می‌گیرد و با استفاده از خطوطی محدوده شخصی از ان جدا شده‌است Ernes Edin اهالی ستونی به وجود آوردند روشی برای امتیاز بندی ژیمناستیک موزون بود و به زودی این ورزش به عنوان یک ورزش رقابتی معرفی شد. زیمناستیک موزون در سال ۱۹۶۶ در آمریکا معرفی شد.
ولی در آن زمان دارای محبوبیت مردمی بالایی نبود. در سال ۱۹۶۲ فدراسیون بین‌المللی ژیمناستیک این ورزش را به عنوان یک رشته ورزشی معرفی کرد. اولین دوره مسابقات جهانی ژیمناستیک موزون به بودایست با حضور ۱۰ کشور مختلف جهان انجام شد. در سال ۱۹۸۴ در لوس آنجلس مسابقات فردی زیمناستیک موزون برای اولین بار در المپیک اجرا شد.

قوانین ورزش ژیمناستیک

قوانین ژیمناستیک نحوه لباس پوشیدن شرکت کنندگان در مسابقات: هر تیم که مایل به شرکت در مسابقات باشد باید تمام شرکت کنندگان آن با لباس متحدالشکل و یک رنگ در مسابقات حاضر شوند. در پارالل، بارفیکس، خرک حلقه و دار حلقه ژیمناستها باید با شلوار بلند با جوراب و کفش ژیمناستیک یا بدون کفش رقابت نمایند. در حرکات زمینی و پرش خرک ژیمناست می تواند از لباس فوق و یا در صورت تمایل با شورت همراه با جوراب و کفش و یا با پای برهنه در مسابقات شرکت نماید. لکن باید رنگ پیراهن آنها همرنگ باشد ضمناً پوشیدن زیر پیراهن رکابی در تمام مراحل اجباری می باشد عدم توجه به مطلب فوق موجب می شود تا هر شرکت کننده بدون اخطار قبلی امتیاز از دست بدهد یک تیم ژیمناستیک شامل شش نفر می باشد که بهترین امتیاز ? نفر اول بر روی هر اسباب در جمع نمره ها منظور می گردد. قوانین و مقررات ژیمناستیک + ژیمناستیک + قوانین و مقررات ژیمناستیک در ژیمناستیک دو نوع برنامه ارایه می گردد: الف – برنامه اجباری ب – برنامه اختیاری 1- برنامه اجباری برنامه ای است که به وسیله مسؤولین مربوطه تنظیم شده و معمولاً یک سال قبل از مسابقات به ژیمناست ابلاغ می گردد و هر ژیمناست باید آن را طبق مقررات تعیین شده اجرا نماید. در غیر این صورت امتیازی از شرکت کننده به عنوان جریمه کسر خواهد شد. انجام و ارایه برنامه اجباری بر طبق فرم داده شده تا 8/9 امتیاز در بر خواهد داشت و 2/0 امتیاز باقیمانده تا 10 امتیاز جهت پاداش در گرفته شده است که به ذوق و مهارت در انجام حرکات تعلق می گیرد. تبصره: چنانچه به خاطر افت در یک حرکت، برنامه قطع شود نمی توان آن حرکت را تکرار نمود. لیکن می توان ادامه آن را با حداکثر 30 ثانیه استراحت انجام داد. 2- برنامه اختیاری برنامه ای است که ژیمناست شخصاً و یا با کمک مربی مربوطه تنظیم نموده و در مسابقات آن را ارایه می دهد. ج- ژوری و تشکیلات آن: کلیه مسابقات رسمی ژیمناستیک آقایان به وسیله دو هیأت داوران الف و ب و رئیس هر اسباب ارزیابی می شود. 1- هیأت داوران الف شامل دو داور میباشدکه آنها نیازهای ضروری، مشکلی برنامه و ترکیب آن را ارزیابی می کنند. 2- هیأت داوران ب شامل شش داور می باشد که آنها اجرای برنامه ها را بر اساس اصول فنی و زیبایی ارزیابی می کنند. 3- رئیس هر وسیله که توسط کمیته فنی انتخاب می شود علاوه بر انجام کارهای دیگر به کار هیأت داوران الف و ب نظارت می کند. نحوه استقرار داوران جهت ارزیابی برنامه روی هر وسیله به ترتیب زیر است: داور ب2 داور ب3 داور ب 4 داور ب ? وســیــــلــه داور ب 1داور الف 2داور الف 1رئیس داور ب 6 حقوق و وظایف ژیمناستها از ژیمناستها خواسته می شود که خود را با محتوای قوانین امتیاز گذاری آشنا کرده و تمامی مقرراتی که ضامن برگزاری منظم مسابقات می باشد را بدانند. در هنگام مسابقه لباس مناسب بپوشند؛ شماره تعیین شده از طرف مسؤولین مسابقات را به پیراهن خود نصب کنند؛ برای جلوگیری از وقوع حادثه و به منظور اطمینان خاطر ژیمناست شرکت کننده در رقابتها یک مربی مجاز به ایستادن در نزدیکی وسایل زیر می باشد بارفیکس، دار حلقه، پارالل و پرش خرک. لیکن اجازه کمک به ژیمناست را ندارد در غیر این صورت موجب کسر جریمه تا 4/0 امتیاز خواهد شد در حین انجام برنامه هیچیک از اعضای تیم اجازه ندارند با ژیمناست مسابقه دهنده، صحبت نمایند. چگونگی ایجاد قوانین امتیازدهی اولین قوانین امتیازدهی فدراسیون جهانی ژیمناستیک در سال 1949 بوجود آمد، قبل از جنگ جهانی دوم استانداردهای داوری محدود به چند بیانیه کلی در مورد اصول تکنیکی بود. برخی قوانین برای کسر امتیازات و قوانینی دیگر هم بصورت محدودی بوسیله، کمیته، فنی قبل از هر مسابقه مشخص می شد. به این ترتیب هر داور برنامه ژیمناست را برا اساس چیزهایی که در کشور خود یاد گرفته و تمرین کرده بود ارزیابی می کرد. طبیعتاً این منجر به تفاوتهای آشکاری در امتیازدهی و همچنین اشتباه در یادآوری می شد............- یک ساعت قبل از آغاز مسابقات در محل انجام رقابتها حضور داشته باشند. - به خوبی آمادگی انجام وظایف خود را داشته باشند. - با لباس مناسب در مسابقات حاضر شوند. ترجیح داده می*شود که داوران از شلوار خاکستری و کت آبی تیره و پیراهن و کراواتی با رنگ روشن استفاده کنند......... 5- خطاهای فنی و خطاهای فرم به 4 گروه زیر تقسیم می شوند: - خطاهای کوچک 1/0 امتیاز - خطاهای متوسط 2/0 امتیاز - خطاهای بزرگ 3/0 امتیاز - افتادن 5/0 امتیاز اولین قوانین امتیازدهی فدراسیون جهانی ژیمناستیک در سال 1949 بوجود آمد، قبل از جنگ جهانی دوم استانداردهای داوری محدود به چند بیانیه کلی در مورد اصول تکنیکی بود. برخی قوانین برای کسر امتیازات و قوانینی دیگر هم بصورت محدودی بوسیله، کمیته، فنی قبل از هر مسابقه مشخص می شد. به این ترتیب هر داور برنامه ژیمناست را برا اساس چیزهایی که در کشور خود یاد گرفته و تمرین کرده بود ارزیابی می کرد. طبیعتاً این منجر به تفاوتهای آشکاری در امتیازدهی و همچنین اشتباه در یادآوری می شد. رشد طوفانی ژیمناستیک هنری در دوره بعد از جنگ و درک بهتر تکنیک از راه تعلیم نیاز به ایجاد قوانینی متحد و قابل قبول برای همه را مشهود کرده باعث اصلی این تصمیم*گیری بیش ازهمه چیز مسابقاتی که اولین المپیک بعد از جنگ که در سال 1948 در لندن برگزار شده بود.در آنجا اختلافات بین امتیازاتی که داوران مختلف داده بودند، چنان زیاد بود که داوری دقیق امکان*پذیر نبود. این موضوع در میان گروههای ژیمناستیک و نشریات انتقادات زیادی پیش آورد که باعث شد کمیته فنی تصمیم به ایجاد رهنمودهای کاملاً* مشخصی برای ارزیابی برنامه ژیمناستیک قبل از مسابقات جهانی 1960 باسل بکند. این کار کمیته توانست از قوانینی که قبلاً در بعضی کشورها بطور مجزا به اجرا گذاشته می*شوند، استفاده کند. درسال 1949 اولین سری قوانین تحت عنوان «قوانین امتیازدهی» بیرون آمد. این قوانین از 12 صفحه چاپی تشکیل می*شد و اجازه مجزا کردن ارزیابی را به 3 فاکتور مجزا می*داد: مشکلی حرکت، ترکیبات و اجرا ولی در این رهنمودها اشاره*ای خاص به محتویات مشکلی حرکات دلخواه نمی*کرد.به پیشنهاد نماینده فرانسه در TCکلائد- لاپ لوو پی*یر هنتگس (لوکزامبورگ) سازمان داوران به ترتیبی ایجاد شد که برای هر وسیله 4 داور زیر نظر یک سرداور قرار گرفته و امتیاز نهایی با احتساب معدل دوامتیاز وسط تشکیل شد. این شیوه برای مدت زیادی خود را ثابت کرده بود و باید نگه داشته می*شد. این قوانین مرتباً قبل از هر دوره مسابقات مهم اصلاح شد.بعدها حرکات C, B, A و ارزیابی معرفی شد. در سمپوزیوم مادرید در سال 1973 اولین بار امتیازات به 3 دسته تقسیم شدند: شکل ترکیبات و اجرا با امتیازات 4/3، 6/1، 4/4 که جمع آن 4/9 امتیاز شد و 2/0 امتیاز برای ریسک،ابتکار و هنرمندی و مهارت بود. تصمیمات مهمی در کنگره های شصت و ششم و هفتم FIG در سئول (1988) و فرنکفورت (1990) گرفته شد، منجر به تغییراتی در قوانین شد. این تغییرات شامل استفاده از 6 داور برای هر وسیله در مسابقات رسمی FIG بود. سمپوزیوم مخصوصی که MTC در سپتامبر 1993 در لوگانو (سوییس) برگزار کرد منجر به بحث هایی داغ و ضد و نقیض شد. در میان آنها مهمترین آنها به شرح ذیل است: 1- معرفی هیئت داوران الف و ب 2- حفظ عدد 10 به عنوان حداکثر امتیاز بود حذف حرکات اجباری بعد از المپیک 1996 که در شصت و نهمین کنگره FIG در ژنو در ماه می 1994 تصویب شد. با حذف حرکات اجباری نیازهای ویژه نقش مهمتری را بعهده گرفته*اند. از نقطه نظر تاریخ قوانین سال 1997 جایگاه مخصوصی دارد زیرا دیگر شامل قوانین حرکات اجباری قسمتی از ژیمناستیک را برای 100 سال تشکیل می*داد نمی*شود. اما دلیل دیگری هم وجود دارد و آن این است که ترکیب جدیدی از داوران بصورت هیئت*های الف و ب بوجود آمد. تعداد داواران که برای هر وسیله 4 نفر بود به شش نفر در سال 1993 افزایش پیدا کرده بود. ایجاد هیئتهای الف و ب که از سال 1997 اجباری خواهد بود بزرگترین تغییر سازمانی داوران در 50 سال اخیر بوده است. جدولهای مشکلی مرور و اصلاح شد و تغییرات بزرگ مسئولانه*ای فقط در پرش خرک داده شد. بدین صورت که به هر پرش امتیاز جداگانه*ای داده شد و این امتیازات میان 5 گروه جدید پرش تقسیم شد. حقوق و وظایف کلی داوران 1- داوران باید با ورزش ژیمناستیک رابطه نزدیک داشته و بطور مداوم معلومات علمی خود را در این زمینه توسعه دهند. پیش نیازهای اساسی برای فعالیت آنها به شرح ذیل است: · داشتن معلومات عالی از مقررات امتیاز گذاری · داشتن معلومات عالی از مقررات فنی FIG پیش نیازهای داوری مسابقات رسمی FIG به شرح ذیل است: · دارا بودن گواهینامه معتبر عضویت در FIG · اثبات موفقیت در فعالیتهای داوری در مسابقات بین المللی و ملی. · نشان دادن کارآیی در مورد ارائه کاربرد ماهرانه و صحیح در جریان مسابقات . 2- تمام اعضای هئیت داوران موظفند: - درکلیه جلسات برنامه*ریزی اجلاس داورارن (برای قضاوت در یک مسابقات خاص) شرکت جویند. - یک ساعت قبل از آغاز مسابقات در محل انجام رقابتها حضور داشته باشند. - به خوبی آمادگی انجام وظایف خود را داشته باشند. - با لباس مناسب در مسابقات حاضر شوند. ترجیح داده می*شود که داوران از شلوار خاکستری و کت آبی تیره و پیراهن و کراواتی با رنگ روشن استفاده کنند. 3- در خلال مسابقات از داوران درخواست می*شود: - صندلی که به او اختصاص داده*اند ترک نکند. - با افراد دیگری تماس نداشته باشند. -با مربیان، ژیمناستها و داروان دیگر وارد بحث و گفتگو نشود. حقوق و وظایف داوران 1-داوران بر اساس واجد شرایط بودنشان که از روی نتایج امتحانات در هیئت داوران الف A و یا ب B انجام وظیفه خواهند کرد. آنها موظفند حرکات هر برنامه را به نحوی صحیح و سریع طبق این قوانین امتیازگذاری ثبت و ارزیابی کنند. 2- داوران هیئت الف مسئولیت ثبت و ارزیابی اصول زیر را به عهده دارند: - سختی حرکت - نیازهای ویژه - پاداش 3- داروان هیئت ب B مسئولیت ارزیابی ارائه حرکت بر اساس اصول فنی، موقعیتی (positoional) و زیبایی را به عهده دارند. عوامل ارزیابی 1- برنامه های حرکت زمینی، خرک حلقه، دار حلقه، پارالل و بارفیکس براساس ترکیبات امتیازی ذیل محاسبه می*شود.این ترکیبات برای هیئت*های الف و ب تقسیم شده*اند: هیئت ب هیئت الف اجرای برنامه (تکنیک و پوزیسیون) 00/5 امتیاز 8/2 امتیاز سختی برنامه B1 B26/0 امتیاز نیازهای ضروری B1. B2. B3. B4 B5 B66/1 امتیاز پاداش خطاهای عادی خطاهای تکنیکی00/5 امتیاز 2- در پرش خرک هیئت ب اجرای فنی و فرم صحیح را ارزیابی می*کند.ازآنجایی که امتیاز پایه خرک از قبل از اجرا نشان داده شده، TA به تنهایی عنوان هئیت الف قضاوت خواهد کرد. بند 14 نیازهای سختی برنامه 1- برنامه*های حرکات زمینی، خرک حلقه، دارحلقه، پار الل وبارفیکس احتیاج به ارزش A B C 4 3 3 0.1 ارزش امتیازی 0.3 0.5 5- خطاهای فنی و خطاهای فرم به 4 گروه زیر تقسیم می*شوند: - خطاهای کوچک 1/0 امتیاز - خطاهای متوسط 2/0 امتیاز - خطاهای بزرگ 3/0 امتیاز - افتادن 5/0 امتیاز 6- خطاهای بالا به شرح ذیل می*باشند: - خطاهای کوچک- اجرای تقریباً بدون اشتباه، اشتباه جزئی تخطی جزئی ازاجرای صحیح و یا وضعیت آخر. - خطاهای متوسط- تخطی مشخص از اجرای بدون اشتباه و یا وضعیت آخر. - خطاهای بزرگ- تخطی شدید از اجرای بدون اشتباه و یا وضعیت آخر. - افتادن- افتان از و یا روی وسیله. 7- اگر ژیمناست برنامه*اش دراثر افتادن قطع شود و یا از وسیله جدا شود، میتوانددر عرض 30 ثانیه ادامه پیدا کند و حرکتی که باعث افتادن او از و یا روی وسیله شده را می*توان تکرار کرد.

 

chapta
تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به سایت حرکت می باشد - نقل قول مطالب تنها با ذکر منبع بلامانع است
Best view: 1024*768 Internet Explorer 8 & Firefox 9
Copyright © 2012 http://harakat.ir - All rights reserved